Łódzka szkoła futbolu

Dodano: 15 października 2024 23:45, Autor: Kacper Jaworowski

Drużyna AKS SMS Łódź w III lidze kobiet rozegrała na własnym boisku emocjonujące spotkanie, pokonując wiceliderki tabeli - Ostrovię Ostrów Mazowiecka - aż 10:1. Zespół prowadzony przez trenera Adriana Krogula od samego początku zdominował rywalki, co zaowocowało strzeleckim popisem.
Sobota, 13 października 2024, przyniosła piłkarski pojedynek na szczycie III ligi kobiet. Liderująca drużyna AKS SMS Łódź, zmierzyła się z wiceliderkami tabeli, drużyną Ostrovii Ostrów Mazowiecka.

Od samego początku meczu łodzianki zarysowały swoją przewagę. Już w 18. minucie Milena Terka otworzyła wynik spotkania, a chwilę później, w 21. minucie, ponownie wpisała się na listę strzelczyń. Zaledwie osiem minut później, w 29. minucie, po raz trzeci znalazła drogę do bramki Ostrovii, pokazując, że jest w znakomitej formie.

W 35. minucie Julia Kotas dołożyła kolejną bramkę, a tuż przed przerwą Dominika Gąsieniec zdobyła piątą bramkę dla swojej drużyny w 39. minucie. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 5:0 dla AKS SMS Łódź.

W drugiej części meczu AKS SMS kontynuowało ofensywną grę. W 58. minucie Bartczak podwyższyła wynik na 6:0, a trzy minuty później, w 61. minucie, Iza Grzybowska zdobyła swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Ostrovia próbowała nawiązać walkę, ale defensywa gospodarzy była nie do przejścia.

Następnie w 63. minucie Maja Prusińska wpisała się na listę strzelców, a wynik wzrósł do 8:0. Kilka minut później piłkarkom Michała Kacprzaka udało się zdobyć bramkę honorową, jednak dzięki gospodyniom, które strzeliły "samobója". W 77. minucie Nikola Urbaniak dorzuciła dziewiątą bramkę, a chwilę później, w 83. minucie, Iza Grzybowska ponownie zaskoczyła bramkarkę Ostrovii, ustalając wynik meczu na 10:1.

Mecz zakończył się ogromnym sukcesem drużyny AKS SMS Łódź, która pokazała swoją dominację na boisku. Najjaśniejszą postacią spotkania była Milena Terka, która zdobyła trzy bramki. Ostrovia pomimo wysokiej porażki miała swoje sytuacje, jednak łodzianki pokazały, dlaczego są uważane za faworytki do wygrania ligi.

Ostrowianki nie mogą długo rozpamiętywać porażki, bo już 20 października 2024, czeka je spotkanie z Fortami Piątnica. Drużyna z Piątnicy ma na koncie 7 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W ostatnim meczu wygrała z MUKS-em Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 15:00.

AKS SMS Łódź 10:1 Ostrovia Ostrów Mazowiecka
M. Terka 18', 21', 29', J. Kotas 35', D. Gąsieniec 39', Bartczak 58', I. Grzybowska 61', 83', M. Prusińska 63', N. Urbaniak 77', - sam. 70'

Źródło zdjęcia: Sebastian Zawalski

W starciu dwóch drużyn walczących o czołowe pozycje, Ostrovia Ostrów Mazowiecka bez większych problemów pokonała Polonię Warszawa 3:0. Dwie bramki zdobyła Emilia Kraszewska, a samobójcze trafienie rywalek tylko dopełniło sukcesu gospodyń.

Forma na parkiecie, forma na boisku. Piłkarki Ostrovii z pewnym zwycięstwem nad Mustangiem

1 października 2024, Kacper Jaworowski

Mimo, że dzień wcześniej świętowały stulecie klubu, to po piłkarkach Michała Kacprzaka nie było widać jakiegokolwiek zmęczenia. W emocjonującym starciu Ostrovia pokazała swoją siłę, triumfując nad Mustangiem Wielgie 4:1.

Zbiły piątkę w Tomaszowie

22 września 2024, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Znakomity występ Ostrovii Ostrów Mazowiecka w meczu z MUKS-em Tomaszów Mazowiecki zakończył się wygraną 5:0. Samobójcza bramka otworzyła worek z bramkami, a gole Karoliny Piaseckiej były kluczowe. Świetna forma całej drużyny zapewniła bezproblemowe zwycięstwo.