Pięćdziesiątkę świętuje "Miś Uszatek". Legenda polskiej animacji, która nie przestaje łączyć pokoleń (wideo)

Dodano: 15 lutego 2025 08:24, Autor: TVP, red. Kacper Jaworowski

Uszatek, ulubieniec wielu pokoleń, obchodzi 50-lecie istnienia. Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała wyjątkową niespodziankę - wszystkie odcinki "Misia Uszatka" są dostępne za darmo w Internecie. To czas, by wyruszyć w nostalgiczną podróż do przeszłości!
"Miś Uszatek", jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich animacji, obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Pierwszy odcinek ponadczasowej produkcji trafił na antenę telewizji w połowie lat 70., dokładniej w roku 1975, i od tamtej pory miś z klapniętym uszkiem stał się bohaterem, który na zawsze zapisał się w sercach kilku pokoleń widzów. Z okazji półwiecza istnienia tej produkcji, Telewizja Polska przygotowała niespodziankę, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów.

Z okazji 50-lecia premiery, TVP udostępniła wszystkie 104 odcinki "Misia Uszatka" na platformie TVP VOD. Od 29 stycznia 2025 każdy, kto ma ochotę na nostalgiczny powrót do dzieciństwa, może obejrzeć ulubiony serial animowany za darmo. To doskonała okazja - dla starszego pokolenia, by przypomnieć sobie czasy, gdy po powrocie ze szkoły zasiadało się przed telewizorem, by obejrzeć przygody sympatycznego misia; oraz dla młodszego - by osobiście zapoznać się z ponadczasową produkcją. Wystarczy odwiedzić stronę serwisu, wyszukać tytuł i rozpocząć podróż do świata, w którym Miś Uszatek zawsze znajdował sposób na rozwiązanie dziecięcych problemów.
REKLAMA


Chociaż "Miś Uszatek" przez 12 lat obecności w telewizji emitowany był głównie w Polsce, to jego popularność wykraczała poza granice naszego kraju. Produkcja została sprzedana do kilkudziesięciu krajów, a Miś Uszatek zdobył serca dzieci na całym świecie, między innymi w Finlandii, Japonii czy Kanadzie. Ciepła narracja, którą tworzył niezastąpiony Mieczysław Czechowicz, oraz delikatna animacja sprawiły, że bajka stała się nie tylko hitem w Polsce, ale także jednym z symboli polskiej kultury na świecie.

Z okazji jubileuszu powstał również specjalny spot promujący "Misia Uszatka", w którym wystąpił Paweł Domagała - aktor i piosenkarz. W spocie, który ma na celu oddanie hołdu kultowej animacji, twórcy przypominają o magii produkcji, która przez lata kształtowała emocje i postawy najmłodszych. Paweł Domagała w roli narratora odnosi się do historii powstania animacji, podkreślając, jak wielką wartością była ona dla dzieci i całych rodzin.

"Miś Uszatek" to animowany serial, który pomimo upływu lat nie traci na aktualności. Jego przesłanie o przyjaźni, szacunku do innych i odpowiedzialności to wartości, które zawsze będą istotne. Świętując 50-lecie polskiej produkcji, warto zanurzyć się w jej świat na nowo i przypomnieć sobie, jak ważne jest, by nigdy nie zapominać o prostych, ale ponadczasowych wartościach.


Zobacz również

Koleją do Kultury. W 9. edycji zniżki na wydarzenia artystyczne i wystawy

14 lutego 2025, Koleje Mazowieckie, red. Kacper Jaworowski

Koleje Mazowieckie po raz dziewiąty zapraszają do udziału w akcji "Koleją do Kultury". Dzięki współpracy z 22 instytucjami kultury z czterech województw, pasażerowie mogą liczyć na wyjątkowe zniżki na bilety wstępu do muzeów, teatrów i innych obiektów kulturalnych. To doskonała okazja, by połączyć podróże pociągiem z przeżyciami kulturalnymi.

Wielkie deportacje i drogi wyjścia z sowieckiego piekła. Nowa wystawa czasowa w Muzeum Dom Rodziny Pileckich

13 lutego 2025, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Wystawa "Wielkie deportacje i drogi wyjścia z sowieckiego piekła" to okazja, by poznać losy deportowanych Polaków w czasie II wojny światowej. Muzeum Dom Rodziny Pileckich, we współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru, przygotowało ekspozycję, która w przystępny sposób przedstawia cztery masowe deportacje i wyjście z sowieckiego piekła. Wystawa będzie dostępna do 4 marca 2025, dając zwiedzającym szansę na lepsze zrozumienie tragicznej karty w historii Polski.

Edukacja, folklor, inspiracje. VI Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej w nowej formule (zdjęcia)

8 lutego 2025, Kacper Jaworowski

Kultura ludowa to nie tylko przeszłość, ale również inspiracja dla teraźniejszości. Spotkanie badaczy, pasjonatów kultury ludowej i pracowników instytucji kultury udowodniło, że tradycje regionu są wciąż żywe, a ich popularyzacja otwiera nowe możliwości dla lokalnych społeczności.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]