Nieoczywista historia Małkini Górnej. Zaproszenie na spotkanie z Krzysztofem Ościłowskim

Dodano: 17 lutego 2025 06:46, Autor: GBP Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Wielu mieszkańców Małkini Górnej zna historię swojej miejscowości, ale czy wszyscy wiedzą o jej nieoczywistych wydarzeniach i zapomnianych postaciach? Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Ościłowskim, który odkryje mniej znane karty lokalnej historii.
Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 20 lutego 2025 o godz. 17:00 w Klubie Senior+ przy ul. W. Biegańskiego 3. Spotkanie z Krzysztofem Ościłowskim, pasjonatem historii, będzie okazją do poznania mniej znanych i często zapomnianych aspektów historii Małkini Górnej.
REKLAMA


Wydarzenie pt. "Małkinia mniej znana" przedstawi interesującą opowieść o lokalnych wydarzeniach i faktach, które nie są powszechnie znane, a które stanowią istotną część dziedzictwa miejscowości. Spotkanie umożliwi zgłębienie tajemnic regionu oraz odkrycie anegdot i ciekawostek, które rzucają nowe światło na historię Małkini i jej okolic.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział w nim jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do licznego przybycia, oferując uczestnikom nie tylko fascynującą podróż w przeszłość, ale także możliwość rozmowy z autorem prelekcji, który z pasją dzieli się wiedzą o lokalnej historii.

Źródło zdjęcia: GBP Małkinia Górna

Zobacz również

Wspólne świętowanie w Andrzejewie. Organizacje pozarządowe na noworocznym spotkaniu (zdjęcia)

15 lutego 2025, UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Na terenie gminy Andrzejewo odbyło się Gminne Spotkanie Noworoczne, w którym uczestniczyły organizacje pozarządowe działające na terenie gminy. W trakcie wydarzenia odbyły się liczne konkursy kulinarne i sprawnościowe, a cała społeczność mogła cieszyć się integracją i wspólną zabawą.

Wielkie deportacje i drogi wyjścia z sowieckiego piekła. Nowa wystawa czasowa w Muzeum Dom Rodziny Pileckich

13 lutego 2025, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Wystawa "Wielkie deportacje i drogi wyjścia z sowieckiego piekła" to okazja, by poznać losy deportowanych Polaków w czasie II wojny światowej. Muzeum Dom Rodziny Pileckich, we współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru, przygotowało ekspozycję, która w przystępny sposób przedstawia cztery masowe deportacje i wyjście z sowieckiego piekła. Wystawa będzie dostępna do 4 marca 2025, dając zwiedzającym szansę na lepsze zrozumienie tragicznej karty w historii Polski.

Pamięć zapisana w nazwach ulic. Od legend do lokalnych bohaterów (zdjęcia)

19 stycznia 2025, Kacper Jaworowski

Czy nazwy ulic mogą opowiadać historie? Odpowiedzi na te pytanie szukano podczas spotkania w ostrowskiej bibliotece. Sylwetki bohaterów, którzy przyczynili się do rozwoju miasta i nie tylko, ożyły dzięki wspomnieniom oraz dokumentom przedstawionym przez Andrzeja Mierzwińskiego - pasjonata lokalnej historii.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]