Nieoczywista historia Małkini Górnej. Zaproszenie na spotkanie z Krzysztofem Ościłowskim

Dodano: 17 lutego 2025 06:46, Autor: GBP Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Wielu mieszkańców Małkini Górnej zna historię swojej miejscowości, ale czy wszyscy wiedzą o jej nieoczywistych wydarzeniach i zapomnianych postaciach? Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Ościłowskim, który odkryje mniej znane karty lokalnej historii.
Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 20 lutego 2025 o godz. 17:00 w Klubie Senior+ przy ul. W. Biegańskiego 3. Spotkanie z Krzysztofem Ościłowskim, pasjonatem historii, będzie okazją do poznania mniej znanych i często zapomnianych aspektów historii Małkini Górnej.
REKLAMA


Wydarzenie pt. "Małkinia mniej znana" przedstawi interesującą opowieść o lokalnych wydarzeniach i faktach, które nie są powszechnie znane, a które stanowią istotną część dziedzictwa miejscowości. Spotkanie umożliwi zgłębienie tajemnic regionu oraz odkrycie anegdot i ciekawostek, które rzucają nowe światło na historię Małkini i jej okolic.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział w nim jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do licznego przybycia, oferując uczestnikom nie tylko fascynującą podróż w przeszłość, ale także możliwość rozmowy z autorem prelekcji, który z pasją dzieli się wiedzą o lokalnej historii.

Źródło zdjęcia: GBP Małkinia Górna

Zobacz również

Wspólne świętowanie w Andrzejewie. Organizacje pozarządowe na noworocznym spotkaniu (zdjęcia)

15 lutego 2025, UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Na terenie gminy Andrzejewo odbyło się Gminne Spotkanie Noworoczne, w którym uczestniczyły organizacje pozarządowe działające na terenie gminy. W trakcie wydarzenia odbyły się liczne konkursy kulinarne i sprawnościowe, a cała społeczność mogła cieszyć się integracją i wspólną zabawą.

Wielkie deportacje i drogi wyjścia z sowieckiego piekła. Nowa wystawa czasowa w Muzeum Dom Rodziny Pileckich

13 lutego 2025, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Wystawa "Wielkie deportacje i drogi wyjścia z sowieckiego piekła" to okazja, by poznać losy deportowanych Polaków w czasie II wojny światowej. Muzeum Dom Rodziny Pileckich, we współpracy z Muzeum Pamięci Sybiru, przygotowało ekspozycję, która w przystępny sposób przedstawia cztery masowe deportacje i wyjście z sowieckiego piekła. Wystawa będzie dostępna do 4 marca 2025, dając zwiedzającym szansę na lepsze zrozumienie tragicznej karty w historii Polski.

Pamięć zapisana w nazwach ulic. Od legend do lokalnych bohaterów (zdjęcia)

19 stycznia 2025, Kacper Jaworowski

Czy nazwy ulic mogą opowiadać historie? Odpowiedzi na te pytanie szukano podczas spotkania w ostrowskiej bibliotece. Sylwetki bohaterów, którzy przyczynili się do rozwoju miasta i nie tylko, ożyły dzięki wspomnieniom oraz dokumentom przedstawionym przez Andrzeja Mierzwińskiego - pasjonata lokalnej historii.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

TOROS Wykończenia Remonty

Uścianek Wielki 23
07-323 Zaręby Kościelne

Remonty dostosowane do Twoich potrzeb

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]