Do projektu zakwalifikowanych zostanie 70 osób (39 kobiet i 31 mężczyzn). Warunki konieczne do spełnienia określone zostały w Regulaminie rekrutacji.
Uczestnicy i uczestniczki skorzystają z następujących form wsparcia:
- poradnictwo i informacja zawodowa, w wyniku której opracowany zostanie indywidualny dla każdej osoby program (3h/osobę)
- poradnictwo psychologiczne, mające na celu pomoc w poradzeniu sobie z problemami związanymi z utratą pracy oraz wzmocnienie cech przedsiębiorczych (wsparcie indywidualne w wymiarze 3h/osobę oraz grupowe w wymiarze 4h/grupę)
- szkolenia zawodowe wybierane indywidualnie dla każdej osoby przy współpracy z doradcą zawodowym. Zakres szkolenia zawodowego odpowiadać będzie branży planowanej działalności gospodarczej (minimalny wymiar godzin szkoleniowych na osobę wynosi 40)
- szkolenia i doradztwo w zakresie zakładania działalności gospodarczej i sporządzania biznesplanu. Służą one zdobyciu wiedzy i umiejętności w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej pod względem księgowym, podatkowym i prawnym, a także stworzeniu biznesplanu, który podlegać będzie ocenie. Szkolenia realizowane będą w następujących blokach tematycznych: Rejestracja działalności gospodarczej, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Księgowość, Aspekty prawne, Zewnętrzne źródła finansowania, PFRON, Marketing, Biznesplan. Doradztwo indywidualne realizowane będzie w zakresie: Biznesplan - negocjacje, badanie potencjału rynkowego przedsiębiorstwa, nowoczesne techniki sprzedaży, e-marketing, sprzedaż komplementarna. Każdy uczestnik i uczestniczka skorzystać będą mogli z minimalnie 40 maksymalnie z 50 godzin szkolenia oraz z 6 godzin doradztwa indywidualnego. Szkolenia zakończą się egzaminem z wiedzy ze wszystkich bloków tematycznych.
- dotacje inwestycyjne na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie pomostowe. Uczestnicy i uczestniczki projektu zainteresowani uzyskaniem dofinansowania na założenie firmy złożą odpowiedni wniosek wraz z biznesplanem. Komisja Oceny Wniosków dokona oceny wniosków, z których 56 uzyskać będzie mogło 40.000 zł bezzwrotnej dotacji na założenie działalności oraz 1.200 zł miesięcznej pomocy finansowej przez okres 6 miesięcy.
założona działalność gospodarcza podlegać będzie kontroli przez 12 miesięcy.
W ramach projektu uczestnicy i uczestniczki korzystać będą mogli z:
- opieki nad dzieckiem lub osobą zależną - jeżeli obowiązki związane z wychowaniem dzieci lub opieką nad zależnymi członkami rodzin miałyby przeszkodzić w uczestnictwie w szkoleniach i doradztwie
- asystenta osoby z niepełnosprawnością - jeżeli będzie taka potrzeba
- zwrotów kosztów dojazdu - jeżeli miejsce szkoleń i doradztwa położne będzie poza miejscem zamieszkania
- wyżywienia - jeżeli szkolenia trwać będą dłużej niż 6 godzin lekcyjnych
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.