Głównymi celami projektu było doskonalenie umiejętności umożliwiających samokształcenie, poznanie angielskiego systemu kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz procesu przygotowywania młodzieży angielskiej do przyszłej kariery zawodowej, poznanie procedur związanych z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej na przykładzie gospodarki Wielkiej Brytanii, zapoznanie z organizacją pracy w angielskiej firmie, nawiązanie kontaktów i współpracy z partnerem angielskim, doskonalenie znajomości języka angielskiego w szczególności zawodowego oraz poznanie obcej kultury i rzeczywistości.
Partnerem angielskim a zarazem organizatorem programu wymiany była firma Training Vision wchodząca w skład ETN Group z siedzibą w Portsmouth w Anglii. Ta brytyjska firma zajmuje się planowaniem i zarządzaniem międzynarodowych projektów mobilności w wielu dziedzinach, a jej działalność to dostarczanie wysokiej jakości doświadczeń i wiadomości w celu zwiększenia szans beneficjentów w karierze zawodowej i rozwoju umiejętności personalnych.
Uczestnicy realizowali program wymiany biorąc udział w cyklu seminariów, warsztatów, spotkań i dyskusji obejmujących zagadnienia z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Brali również udział w wizytach studyjnych w celu poznania specyfiki funkcjonowania angielskich firm, w szczególności procesu zakładania własnej działalności gospodarczej.
Istotnym elementem wymiany była również realizacja programu kulturowego. Uczestnicy wymiany poznali kulturę, obyczaje oraz życie codzienne mieszkańców Anglii. W czasie wolnym odbyła się wycieczka do Londynu i zwiedzanie głównych atrakcji - m.in. Big Ben, Most Tower Bridge, Tower of London, Pałac Buckingham, jazda Londyńskim metrem - najstarszym na świecie, ogromny gmach Opactwa Westminsterskiego. Galeria Sztuki w Londynie, taksówki i piętrowe autobusy to kolejne wyjątkowe wizytówki Londynu, które można było zobaczyć z bliska.
Na koniec szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali od Instytucji przyjmującej certyfikat ukończenie szkolenia a na spotkaniu podsumowującym projekt otrzymają dokument Europass Mobility potwierdzający nabyte przez nich wiadomości i umiejętności określany mianem europejskiej ścieżki kształcenia.
Podsumowując wyjazd a zarazem szkolenie należy powiedzieć, że założenia programowe projektu zostały w pełni zrealizowane i osiągnięto założony cel. Zdobyto nowe doświadczenia i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, uczestnicy szkolenia mieli możliwość doskonalenia języka angielskiego, będącego przecież głównym językiem biznesu europejskiego i światowego.
Z tego pobytu wszyscy biorący udział projekcie wynieśli nie tylko ciekawą wiedzę i umiejętności, ale również wspaniałe przeżycia i wspomnienia Był to czas spędzony bardzo aktywnie i spełnił wszystkie oczekiwania uczestników wymiany.
Jak powiedział nam Ryszard Kowalczyk-koordynator projektu, nie jest to ostatni wyjazd w ramach programu Leonardo da Vinci. W roku 2014 planowane jest odbycie szkolenia w Niemczech dla 34 uczniów Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.
Fotorelację z wyjazduobejrzysz w naszej galerii.
Komentarze
Dodano: 17 listopada 2013 08:56, użytkownik usunięty
Mogę się założyć, że jak prezentacja była po angielsku to większość siedziała i patrzyła jak tlumoki, myśląc tylko o wycieczce do Londynu.
Dodano: 17 listopada 2013 19:44, (rybka11)
Na podstawie zdjęć można stwierdzić, że "gwiazdą" wyjazdu był p. G. Jasionowski
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.