Sokół nie podołał krakowianom

Dodano: 11 grudnia 2013 22:15, Autor: Sylwia Ratyńska

W zeszłą sobotę Sokół pojechał aż do Krakowa, aby walczyć o kolejne ligowe punkty. Pech nadal trzyma się ostrowian - w X kolejce przegrali z AZS AWF Kraków 76:92.
Początek spotkania był bardzo wyrównany. Do 8 minuty obie drużyny zdobywały punkt za punktem, jednak przed końcem pierwszej kwarty gospodarze zaczęli zwiększać tę różnicę. Pierwszą kwartę wygrali 17:12.

Po krótkiej przerwie Sokół odrabiał stracone kosze. Jednak zbyt długo nie mogli cieszyć się z wyniku. Kraków zaczął wykorzystywać błędy gości, co przeważyło na losach dalszego meczu. Po pierwszej połowie AZS wygrywał już 44:29

Tradycyjnie po długiej przerwie oba zespoły nabrały siły oraz determinacji. Wróciła zacięta walka z pierwszej kwarty. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 28:25 na korzyść krakowian.

Finalna odsłona meczu to tylko puenta, która należała do Sokoła - wygrana 22:20. Jednak to nie wystarczyło, aby chociaż dogonić ostateczny wynik. Po ostatnim gwizdku triumfowała drużyna AZS AWF Kraków, która pokonała Sokoła 92:76.

Sokół pojechał na to spotkanie w osłabionym składzie - w autokarze podróżowało tylko 10 zawodników. Najskuteczniejszym z nich na boisku był Piotr Barszcz z dorobkiem 28 punktów.

AZS AWF Kraków - OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 92:76
(17-12) (27-17) (28-25) (20-22)

A już w przyszłą sobotę Sokół ponownie wybierze się do Krakowa, aby zmierzyć się z TS Wisła Kraków. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia o godz. 18.00 na hali sportowej przy ul. Reymonta 22

W IX kolejce spotkania ostrowski Sokół zmierzył się z MKS Skierniewice. Gospodarze pokonali drużynę z sąsiedniego województwa 95:60.

Fotorelacja z wyjazdowego meczu Sokoła

29 listopada 2013, Sylwia Ratyńska

W ubiegłą sobotę Sokół zmierzył się z KS Pułaski Warka. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Sokół: centymetr od wygranej

25 listopada 2013, Sylwia Ratyńska

Niewiele brakowało, aby ostrowski Sokół mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w II lidze. KS Pułaski Warka okazała się być lepsza tylko o trzy punkty.