Rozpoczynając od momentu, w którym młodzież szkół średnich z powiatu ostrowskiego prezentowała fragmenty księgi w formie czytania performatywnego, widzowie mogli doświadczyć głębokiego skupienia się na narracji, która stanowi część historii regionu. Inicjatywa symbolicznie zapoczątkowała podróż przez historię, z którą związane są wspomnienia, emocje oraz niezliczone historie ludzi. Występ młodzieży zasługuje na uznanie, ze względu na wrażliwość, z jaką podjęła się tematu.
Po czytaniu performatywnym młodzieży w reżyserii Piotra Trętowskiego, publiczność miała przyjemność uczestniczyć w prezentacji publikacji oraz panelu dyskusyjnym, w którym udział wzięli dr Małgorzata Frąckiewicz, Andrzej Mierzwiński, dr Mirosław Reczek i dr hab. Jolanta Żyndul. Podczas dyskusji odbiorcy mogli zgłębić tajniki procesu tworzenia "Księgi pamięci", a także wysłuchać historii żydowskich rodzin z Ostrowi Mazowieckiej.
W świetle wydarzenia promującego "Księgę pamięci gminy żydowskiej w Ostrowi Mazowieckiej" warto zastanowić się nad tym, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci i dziedzictwa kulturowego. Poprzez takie inicjatywy społeczność może zbliżyć się do zrozumienia i szacunku dla swojej przeszłości oraz budować mosty porozumienia między różnymi grupami etnicznymi i kulturowymi.
Promocja "Księgi pamięci gminy żydowskiej w Ostrowi Mazowieckiej" (19.04.2024)
Ilość zdjęć w albumie: 43
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.