Jastrząb triumfuje nad MKS-em Małkinia

Dodano: 27 maja 2024 15:38, Autor: Kacper Jaworowski

Jastrząb Żeliszew pokonał MKS Małkinia w emocjonującym meczu, zdobywając pięć bramek. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a po końcowym gwizdku mogli cieszyć się zwycięstwem 5:2.
Kibice, którzy wybrali się na mecz między Jastrzębiem Żeliszew a MKS-em Małkinia, nie mogą czuć rozczarowania, czekało na nich piłkarskie święto. Zajmujący bezpieczne miejsce w środku stawki małkinianie, w świetnej strzeleckiej formie, mierzyli się z gospodarzami, którzy nie mogli sobie pozwolić na porażkę.

Od początku meczu Jastrząb Żeliszew przejął inicjatywę. Już w 8. minucie Kacper Tosiński otworzył wynik spotkania, precyzyjnie wykańczając akcję swojego zespołu. MKS próbował odpowiedzieć, ale to drużyna Łukasza Kordysa ponownie trafiła do siatki. W 25. minucie inny z Kacprów - Skwierczyński - podwyższył prowadzenie gospodarzy. Jak się później okazało, dwa gole w pierwszej połowie meczu rozluźniły atmosferę w szeregach Jastrzębia.

Po przerwie małkinianie starali się odrobić straty. Ich próby przyniosły efekt w 56. minucie, gdy Jakub Kalbarczyk strzelił bramkę kontaktową, dając nadzieję swojemu zespołowi na odwrócenie losów meczu. Niestety dla małkinian, Jastrząb Żeliszew odpowiedział z jeszcze większą determinacją. W 75. minucie Bartosz Wróblewski strzelił trzecią bramkę dla Jastrzębia, a chwilę później Mateusz Tosiński dołożył dwa kolejne trafienia w 82. i 84. minucie, dając gospodarzom pewne prowadzenie 5:1. MKS Małkinia zdołał jeszcze odpowiedzieć jednym golem w 87. minucie, kiedy to Kacper Klamer wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 5:2.

Piłkarze Rafała Marcyniuka okazję do powrotu na zwycięskie tory będą mieli 2 czerwca 2024 o godz. 15:30, gdy na wyjeździe zmierzą się z Jabłonianką Jabłonna Lacka. Jabłonianka w tej kolejce przegrała z Podlasiem II, a ostatnie zwycięstwo odniosła w poprzedniej, 25. kolejce, notując wysokie zwycięstwo 7:2, z Kolektywem Oleśnica.

Jastrząb Żeliszew 5:2 MKS Małkinia
K. Tosiński 8', K. Skwierczyński 25', B. Wróblewski 75', M. Tosiński 82', 84' - J. Kalbarczyk 56', K. Klamer 87'

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

Najpierw małkinianie wygrali na wyjeździe z Kolektywem Oleśnica strzelając pięć bramek, by w następnej kolejce wygrać u siebie z Podlasiem II Sokołów Podlaski. W spotkaniu padło aż 10 bramek!

W Małkini "ósemka"

24 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

Aż osiem goli mogli podziwiać kibice na stadionie w Małkini Górnej. Hat trickiem popisał się Michał Zawistowski.

Do przerwy strzelać nie kazano. Pogoń II Siedlce wygrywa z MKS-em Małkinia

15 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

Niespodzianki nie było. Chociaż MKS długo się bronił, to ostatecznie rezerwy Pogoni Siedlce wygrywają 2:0.