Narwianie rozgromili KS Wąsewo

Dodano: 5 czerwca 2024 06:04, Autor: Kacper Jaworowski

Narew II Ostrołęka pokonała KS Wąsewo w emocjonującym meczu 24. kolejki klasy A, gr. ciechanowsko-ostrołęckiej. Dzięki temu zwycięstwu drużyna trenera Marcina Romana umocniła swoją pozycję w lidze. U wąsewian sytuacja jest zgoła inna.
Mecz rozpoczął się dynamicznie, gdy już w 5. minucie Maciej Miłoszewski otworzył wynik dla Narwi II po podaniu Łukasza Fabiańskiego. Niespodziewana wrzutka zaskoczyła bramkarza wąsewian. W 20. minucie mogło być 2:0, gdy w polu karnym sfaulowany został Dominik Borowiecki. Sędzia wskazał na 15 metr, a do strzału podszedł sam poszkodowany, jednak golkiper poradził sobie z uderzeniem.

Pod koniec pierwszej połowy, w 43. minucie, Wiktor Krawczyk podwyższył na 2:0 po dokładnym podaniu Mikołaja Banacha, który chwilę wcześniej przechwycił kiepskie podanie podopiecznych Leszka Skrzecza. Na tym skończyło się strzelanie w pierwszej połowie, ale prawdziwe emocje miały dopiero nadejść.

Druga połowa rozpoczęła się od dalszej dominacji piłkarzy Marcina Romana. W 52. minucie Krawczyk strzelił swoją drugą bramkę po świetnym zgraniu Miłoszewskiego. Dwanaście minut później, Krawczyk skompletował hat tricka po znakomitej akcji, w której minął trzech obrońców oraz bramkarza.

Zawodnicy Leszka Skrzecza mieli swoje momenty, jednak tylko dwa z nich zakończyły się sukcesem. W 68. minucie, po rzucie rożnym, zawodnik KS-u Jakub Kowalewski, zdobył bramkę głową, mimo interwencji bramkarza. Długo wąsewianom nie przyszło się cieszyć, bo już minutę później Narew II odpowiedziała, a Karol Dębek zdobył gola po długim podaniu od Błażeja Babicza.

KS zdołał jeszcze raz odpowiedzieć w 71. minucie, gdy Grzegorz Pieńkowski strzelił niemal z połowy boiska, uderzając idealnie, pomiędzy ręce Parzycha, a poprzeczkę. To tylko podrażniło ostrołęczan, którzy w ciągu siedmiu minut zdobyli cztery kolejne bramki.

W 80. minucie Mateusz Paździor asystował przy bramce Kacpra Domiana, który podwyższył na 6:2. Trzy minuty później, Domian ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem uderzając z ostrego kąta. Kacper Bąk dołożył kolejną bramkę w 85. minucie po świetnej akcji na lewym skrzydle. Ostatnią bramkę meczu, w 87. minucie, zdobył Domian, kompletując hat tricka po idealnym dośrodkowaniu.

Do końca sezonu klasy A pozostały tylko dwie kolejki. W ostatnim domowym meczu, wąsewianie przyjmą KS Pniewo, które zajmuje 11. miejsce w tabeli. Pniewianie w minionej kolejce przegrali u siebie 3:5 z GUKS-em Krasnosielc. Spotkanie już w niedzielę, 9 czerwca 2024 o godz. 14:00.

Narew II Ostrołęka 9:2 KS Wąsewo
Miłoszewski 5', Krawczyk 43', 52', 64', Dębek 67', Domian 80', 82', 87', Bąk 85' - J. Kowalewski 68', G. Pieńkowski 71'

Źródło zdjęcia: Narew Ostrołęka/Jacek Borkowski

Pełne emocji mecze KS Wąsewo z Bartnikiem Myszyniec i Żakiem Szreńsk dostarczyły kibicom wielu niezapomnianych chwil. Teraz wąsewian czekają dwa ciężkie mecze. Trudna walka o utrzymanie w lidze potrwa do ostatniej kolejki.

Gladiator wypunktował KS Wąsewo

22 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

W spektakularnym starciu na boisku w Słoszewie-Kolonii, Gladiator Słoszewo nie pozostawił złudzeń, demolując drużynę KS Wąsewo wynikiem 8:0. Mecz zdominowała ekipa gospodarzy, cementując swoją dominację w lidze.

Wąsewianie wygrywają z wyżej notowanym rywalem

15 kwietnia 2024, KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Ten mecz nie mógł zacząć się gorzej. Już w 1. minucie KS Wąsewo przegrywał z Koroną Karolinowo. Ostatecznie, dzięki braciom Łukaszewskim, 3 punkty zostały na wąsewskiej ziemi.