Derby na remis. GKS musi walczyć o awans do ostatniej kolejki

Dodano: 14 czerwca 2024 15:38, Autor: Kacper Jaworowski

Nie zabrakło emocji w derbowym pojedynku pomiędzy GKS Andrzejewo a Iskrą Zaręby Kościelne. Mecz zakończył się remisem 1:1, dzięki golom Adama Niemiry i Mateusza Pucha, dostarczając kibicom wielu niezapomnianych chwil.
Było niedzielne popołudnie. W ramach przedostatniej, 25. kolejki siedleckiej Klasy B, odbył się mecz derbowy między GKS-em Andrzejewo, a Iskrą Zaręby Kościelne. Zawodnicy GKS-u byli w świetnych humorach, po tygodniowej pauzie. Goście z Zarąb Kościelnych, również na humory nie narzekali - mimo, że przerwy nie mieli, to dobrze zaprezentowali się z wyżej notowanym rywalem.

Pierwsza połowa meczu należała do gospodarzy z Andrzejewa. Zawodnicy GKS starali się zdominować grę i wywalczyć przewagę w posiadaniu piłki. W 35. minucie ich starania przyniosły oczekiwany rezultat. Adam Niemira, po precyzyjnym podaniu od kolegi z zespołu, pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce przeciwników. Kibice GKS Andrzejewo wybuchli radością, a drużyna schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron, zawodnicy Iskry Zaręby Kościelne wyszli na boisko z większą determinacją. Zespół gości zaczął grać bardziej ofensywnie, starając się za wszelką cenę wyrównać wynik. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 64. minucie, kiedy to Mateusz Puch wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił gola, który dał Iskrze upragniony remis.

Reszta meczu upłynęła pod znakiem zaciętej walki i sytuacji podbramkowych, jednak żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co sprawiedliwie odzwierciedlało przebieg gry. Paradoksalnie z wyniku najbardziej zadowoleni powinni być wiceliderzy tabeli. W całym meczu lepsze wrażenie sprawiła drużyna Iskry.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki zostaną rozegrane 16 czerwca 2024 o godz. 11:00. Iskra pożegna się z sezonem grając z ostatnią w tabeli Tęczą Korczew. Cięższe zadanie czeka andrzejewian. Za ich plecami czai się Amazonka Wiśniew, tracąca do GKS-u tylko jeden punkt. Piłkarze z Wiśniewa będą grali z SEMP-em Siedlce, który jest drużyną młodzieżową i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. GKS za to, zmierzy się na wyjeździe z LUKS-em Rzakta. Andrzejewianie muszą dać z siebie 100% i jeszcze więcej, by przyszły sezon spędzić w klasie A.

GKS Andrzejewo 1:1 Iskra Zaręby Kościelne
A. Niemira 35' - M. Puch 64'

Źródło zdjęcia: Iskra Zaręby Kościelne

Na boisku w Zarębach Kościelnych odbył się mecz piłkarski pomiędzy miejscową Iskrą a Błękitnymi Stoczek. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Decydująca bramka Łobińskiego

31 maja 2024, Kacper Jaworowski

LUKS Rzakta pokonała Iskrę Zaręby Kościelne 1:0 w meczu na własnym stadionie. Decydującą bramkę zdobył Adam Łobiński w 60. minucie.

GKS Andrzejewo z kolejnymi punktami. Awans tuż za rogiem

28 maja 2024, Kacper Jaworowski

W niedzielne popołudnie na stadionie w Andrzejewie odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy drużynami GKS Andrzejewo a Jutrzenką Cegłów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.