Tegoroczny sezon dożynkowy w powiecie ostrowskim rozpocznie gmina Szulborze Wielkie. Już 11 sierpnia 2024 odbędzie się VII Szulborskie Święto Plonów. Uroczystości będą miały miejsce w kościele w Szulborzu Wielkim, a następnie na gminnym boisku, a ich organizatorami są Biblioteka Publiczna Gminy Szulborze Wielkie, Koło Gospodyń Wiejskich w Szulborzu Wielkim, Ochotnicza Straż Pożarna w Szulborzu-Kotach, Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Szulborzu Wielkim oraz Urząd Gminy Szulborze Wielkie, wsparci przez samorząd województwa mazowieckiego.
Dożynki rozpoczną się o godz. 12:00 uroczystą mszą dziękczynną w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, po której nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego i tradycyjny obrzęd chleba. Głównym punktem programu będzie uroczyste otwarcie dożynek i przemówienia okolicznościowe o godz. 14:30. Następnie odbędzie się część artystyczno-sportowa, która przewiduje występy uczniów Szkoły Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz turniej sołectw gminy Szulborze Wielkie. O godz. 15:30 rozpoczną się prezentacje gminnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz zespołów ludowych "Małkinianka" z Małkini Górnej i "Żurawiacy" z Bogut-Pianek, które przybliżą uczestnikom lokalną kulturę i tradycje. Wyniki turnieju sołectw zostaną ogłoszone o godz. 17:30.
Wieczorna część dożynek obfituje w atrakcje muzyczne. O godz. 18:00 odbędzie się koncert z okazji 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego, podczas którego wystąpią Olga Bończyk i Maciej Miecznikowski z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej. O godz. 20:00 na scenie pojawi się "Blondi", czyli Natalia Skupiewska. Godzinę później koncert zagra "After Party". Całość zakończy biesiada dożynkowa, która rozpocznie się o godzinie 22:00, zapewniając mieszkańcom gminy wspólną zabawę do późnych godzin nocnych.
Olga Bończyk
Utalentowana artystka - wokalistka oraz aktorka filmowa, głosowa i teatralna. Urodziła się w roku 1968 we Wrocławiu. Związana m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, "Roma", Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, Ale! Teatr i warszawskim "Capitolem". Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko swoim głosem, ale także niezwykłą osobowością sceniczną. Jej obecność gwarantuje koncert pełen emocji i niezapomnianych wrażeń muzycznych.
Maciej Miecznikowski
Choć artysta wychował się głównie na muzyce klasycznej i jazzowej, swobodnie porusza się także w innych konwencjach. Jako wokalista formacji rozrywkowej Leszcze, Maciej Miecznikowski zdobył serca słuchaczy przebojami takimi jak "Kombinuj dziewczyno" czy "Ta dziewczyna". Oprócz tego jest autorem kilku solowych albumów, w tym autorskiego "Będzie z nami dobrze" oraz albumów jazzowych, takich jak "Czarodzieje - Osiecka, Zieliński, Miecznikowski" i "Tribute to Nat King Cole". Artysta występuje również pod własnym nazwiskiem, prezentując zarówno kameralne recitale, jak i koncerty z gościnnym udziałem wybitnych muzyków.
Blondi
Natalia Skupiewska, znana pod pseudonimem Blondi, to nowe nazwisko na rynku disco polo. Urodzona 20 października 2000 roku w Wysokiem Mazowieckiem, już od najmłodszych lat przekształcała domowe przedmioty w mikrofony - od łyżek po markery. Jej rodzice, Aldona i Krzysztof, dostrzegali w niej piosenkarkę, zanim sama mogła o tym marzyć. Imię otrzymała dzięki telenoweli "Zbuntowany anioł", co może sugerować, że jej serialowy los nakreślił ścieżkę życiową, prowadząc ją od szkolnych chórek do profesjonalnej sceny muzycznej. Jej debiutancki singiel "Tanie gierki" zdobył pół miliona wyświetleń. Blondi przyciągnęła uwagę fanów swoim charyzmatycznym głosem i energiczną osobowością, stając się jedną z najgorętszych nowości w świecie disco polo.
After Party
Grupa After Party na rynku muzyki tanecznej rozbrzmiewa od 2012 roku. Liderem zespołu jest Patryk Pegza, który jest nie tylko wokalistą, ale także producentem i aranżerem. W skład wchodzą również: Antoni Anyż, Mariusz Pawlak oraz Jakub Stańczyk. Formacja łączy ze sobą muzykę dance i disco polo, z wpływami folku oraz muzyki biesiadnej. After Party znany jest z takich hitów jak "Bujaj się", "Ona lubi pomarańcze" czy "Nie daj życiu się".
Harmonogram wydarzenia
12:00 Uroczysta msza dziękczynna w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Szulborzu Wielkim.
13:00 Przemarsz korowodu dożynkowego
13:30 Tradycyjny obrzęd chleba
14:30 Uroczyste otwarcie dożynek i przemówienia okolicznościowe
15:00 Część artystyczno-sportowa dla mieszkańców gminy
- Występy uczniów Szkoły Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szulborzu Wielkim
- Turniej sołectw gminy Szulborze Wielkie
15:30 Prezentacje gminnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz Zespołów Ludowych:"Małkinianka" i "Żurawiacy".
17:30 Ogłoszenie wyników turnieju sołectw
18:00 Koncert z okazji 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego
- występ Olgi Bończyk i Macieja Miecznikowskiego z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej.
20:00 Koncert "Blondi"
21:00 Koncert "After Party"
22:00 Biesiada dożynkowa
Organizator wydarzenia zastrzega sobie prawo do zmian w programie. Organizatorem VII Szulborskiego Święta Plonów jest Biblioteka Publiczna Gminy Szulborze Wielkie, Koło Gospodyń Wiejskich w Szulborzu Wielkim, Ochotnicza Straż Pożarna w Szulborzu-Kotach, Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Szulborzu Wielkim oraz Urząd Gminy Szulborze Wielkie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Źródło zdjęci: UG Szulborze Wielkie
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.