Klub Motocyklowy "Stajnia" oddaje hołd pamięci ofiarom rzezi wołyńskiej (zdjęcia)

Dodano: 16 sierpnia 2024 06:52, Autor: KM Stajnia, red. Elżbieta Krajewska

Motocykliści wyruszyli na symboliczną wyprawę, by oddać hołd tym, którzy stracili życie w wyniku tragicznych wydarzeń na Wołyniu i Kresach Wschodnich.
Członkowie Klubu Motocyklowego "Stajnia" w wyjątkowy sposób uczcili pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. 15 sierpnia 2024, w rocznicę wydarzeń, które na zawsze zapisały się w historii Polski, motocykliści wyruszyli na symboliczną wyprawę, by oddać hołd tym, którzy stracili życie w wyniku tragicznych wydarzeń na Wołyniu i Kresach Wschodnich.

Podczas wyprawy, członkowie klubu odwiedzili miejsca pamięci, w tym pomnik "Rzeź Wołyńska" w Domostawie, gdzie zapalili znicze, oddając w ten sposób cześć Polakom, którzy zginęli z rąk ukraińskich nacjonalistów. Motocykliści ze Stajni podkreślili, że ich celem jest nie tylko upamiętnienie ofiar, ale także przypomnienie o konieczności pielęgnowania pamięci o tych tragicznych wydarzeniach.
REKLAMA


Wyprawa, która rozpoczęła się o godz. 8:00, była nie tylko podróżą motocyklową, ale także aktem głębokiego szacunku i hołdu dla przeszłości. Członkowie klubu, dla których wartości patriotyczne mają ogromne znaczenie, po raz kolejny pokazali, że historia i pamięć o ofiarach są dla nich równie ważne, jak pasja do motocykli.

Klub Motocyklowy "Stajnia" poprzez swoje działania staje się ambasadorem pamięci historycznej, łącząc miłość do wolności z głębokim szacunkiem dla tych, którzy walczyli i zginęli za ojczyznę.


Zobacz również

"I zdawać by się mogło, że to koniec świata". Niemieckie pacyfikacje wsi w powiecie ostrowskim (zdjęcia)

14 sierpnia 2024, Natalia Lenda

Na kilka miesięcy przed zakończeniem niemieckiej okupacji w powiecie ostrowskim, mieszkańcy wsi stali się ofiarami brutalnych pacyfikacji, które miały na zawsze naznaczyć historię tego regionu. Latem i jesienią 1944 roku, gdy wydawało się, że koniec wojny jest bliski, niemieccy żołnierze dokonali serii zbrodni, które wstrząsnęły lokalną społecznością. Wśród miejscowości, które najbardziej ucierpiały, znalazły się Żebry-Laskowiec, Strękowo, Nur oraz Lipniak-Majorat, gdzie życie straciły setki bezbronnych cywilów. To dramatyczne wydarzenia, które pomimo upływu czasu wciąż pozostają mało znane szerszej opinii publicznej.

80. rocznica pacyfikacji Nura, Strękowa i Żeber-Laskowca. Hołd dla ofiar niemieckiej zbrodni (zdjęcia)

10 sierpnia 2024, UG Nur, red. Elżbieta Krajewska

Obchody rocznicy pacyfikacji Nura, Strękowa i Żeber-Laskowca to przypomnienie o tragedii, która dotknęła te miejscowości.

Delegacja z Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej na odsłonięciu pomnika "Rzeź Wołyńska " w Domostawie (zdjęcia)

16 lipca 2024, Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, red. Elżbieta Krajewska

W Domostawie k. Niska odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]