Wygrana i przegrana. Wąsewianie dwa razy po 2:1

Dodano: 21 września 2024 23:47, Autor: KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Najpierw hat trick Soporka dał pewne zwycięstwo nad Pniewem, a następnie KS Wąsewo musiało uznać wyższość Mazowsza Jednorożec. Okazja na punkty już dziś, w meczu przeciwko Nadnarwiance II Pułtusk.
Po pauzie w 2. kolejce, piłkarze KS-u Wąsewo przystąpili do meczu z KS-em Pniewo wypoczęci. Od pierwszego gwizdka gospodarze kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Worek z bramkami otworzył już na początku spotkania Hubert Soporek, który po doskonałym podaniu od Grzegorza Pieńkowskiego bez problemu umieścił piłkę w siatce, dając wąsewianom szybkie prowadzenie. Podopieczni Leszka Skrzecza nie spuszczali z tonu, konsekwentnie tworząc kolejne sytuacje bramkowe. Gospodarze świetnie rozgrywali piłkę, a ich obrona była nie do przejścia. Kluczowy moment miał miejsce w drugiej połowie, gdy Hubert Bednarczyk zagrał doskonałe podanie za plecy obrońców, które znalazło Soporka. Napastnik został sfaulowany w polu karnym i sam podszedł do karnego, pewnie podwyższając wynik na 2:0.

Piłkarze KS-u Wąsewo kontynuowali dominację, stwarzając kolejne groźne sytuacje. Swoje okazje mieli m.in. Miłosz Łukaszewski oraz Adam Żyra. Ten ostatni oddał finezyjny strzał zza pola karnego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę i niefortunnie odbiła się tuż przed linią bramkową, nie zmieniając wyniku spotkania. W końcówce meczu Wąsewo wyprowadziło zabójczą kontrę, zaczynając akcję jeszcze z własnego pola karnego. Łukaszewski posłał piłkę do Soporka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Z "fałsza" posłał piłkę do siatki, ustalając wynik meczu na 3:0 i kompletując hat tricka.

KS Wąsewo 3:0 KS Pniewo
H. Soporek 3

Po ligowej wygranej oraz ciężkim boju w 3. rundzie Okręgowego Pucharu Polski, z wyżej notowanym rywalem, Rzekunianką Rzekuń, piłkarze KS-u Wąsewo pojechali do Jednorożca, gdzie w niedzielne popołudnie zmierzyli się z lokalnym Mazowszem.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, z lekką przewagą gospodarzy, którzy próbowali narzucić swój rytm gry. Mazowsze stwarzało sobie okazje, jednak obrona wąsewian skutecznie neutralizowała zagrożenia. Wynik meczu otworzyli gospodarze. Daniel Skała, który tego dnia był bardzo aktywny, popisał się precyzyjnym strzałem, dając swojemu zespołowi prowadzenie. KS Wąsewo starało się odpowiedzieć, ale brakowało im precyzji w wykończeniu akcji. Przełomowym momentem pierwszej połowy okazała się bramka wyrównująca, zdobyta przez Adama Żyrę w 40. minucie. Po świetnie przeprowadzonym ataku gości, Żyra wykorzystał swoją szansę i uderzeniem z bliskiej odległości doprowadził do remisu.

Po przerwie mecz nabrał tempa. Obie drużyny szukały kolejnego gola, ale defensywy obu ekip spisywały się solidnie. Pod koniec meczu doszło do pechowej sytuacji dla KS-u Wąsewo. Po jednej z akcji bramkowych Mazowsza, piłka niefortunnie odbiła się od jednego z obrońców gości i wpadła do własnej bramki, dając zawodnikom z Jednorożca ponowne prowadzenie. Mimo małej ilości czasu, do końca spotkania piłkarze Leszka Skrzecza próbowali wyrównać, ale dobrze dysponowana obrona i bramkarz Mazowsza nie pozwolili na zdobycie bramki.

Ostatecznie Mazowsze Jednorożec triumfowało 2:1, zdobywając cenne trzy punkty, a KS Wąsewo musiało pogodzić się z porażką po wyrównanej walce. Już jutro wąsewianie powalczą o kolejne punkty. Na własnym stadionie, 22 września 2024 o godz. 16:00, zmierzą się z drugą drużyną Nadnarwianki Pułtusk.

Mazowsze Jednorożec 2:1 KS Wąsewo
D. Skała, sam. - A. Żyra

Zdjęcie poglądowe. Źródło: KS Wąsewo/Piotr Pieńkowski

Piłkarki Ostrovii mają za sobą trzy kolejki w III lidze. Po porażce w Radomiu, odniosły pewne zwycięstwa z Eksportem Białystok i Legią Soccer Schools Warszawa.

Andrzejewianie sprawili lanie

GKS Andrzejewo rozgromił Tęczę Korczew w jednostronnym meczu. Drużyna gości dominowała od samego początku, a gospodarze nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczne ataki rywali.

Wąsewianie zaczynają sezon od zwycięstwa

16 sierpnia 2024, KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Mocny start KS-u Wąsewo w Pucharze Polski. Zycięstwo 3:0 nad Orłem Sypniewo pokazuje, że drużyna jest gotowa na kolejne wyzwania. Soporek, Kośnik i Gordziejczyk zadbali o to, by awans stał się faktem.