Druga połowa przesądziła. Podlasie II pewnie pokonało MKS

Dodano: 22 września 2024 18:33, Autor: Kacper Jaworowski

Na stadionie w Małkini Górnej doszło do meczu pomiędzy MKS-em Małkinia a Podlasiem II Sokołów Podlaski. Spotkanie zakończyło się przekonującym zwycięstwem gości 4:1, mimo wyrównanej gry w pierwszej połowie.
Już w 10. minucie Podlasie II stworzyło pierwszą groźną sytuację, kiedy jeden z zawodników oddał mocny strzał z 13 metrów. Na szczęście dla gospodarzy Kacper Klamer popisał się znakomitą interwencją, odbijając piłkę nogą. Chwilę później zawodnik MKS-u został sfaulowany, a do rzutu wolnego podszedł Jakub Kalbarczyk, lecz jego strzał nie przyniósł zmiany wyniku.

Chwilę później swoją sytuacje miało Podlasie II, jednak zawodnikom MKS-u udało się przechwycić piłkę i ruszyć z kontrą. Na linii bezbłędny był golkiper gości, Krystian Godlewski, który zatrzymał zagrożenie.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, druga część meczu przyniosła lawinę goli. W 50. minucie wynik spotkania otworzył Aleksander Jezierski, pokonując bramkarza gospodarzy i dając prowadzenie sokołowianom. Trzy minuty później goście podwyższyli prowadzenie, kiedy Przemysław Jaczewski strzelił na 2:0. Nie minęło wiele czasu, a w 59. minucie Jaczewski ponownie podwyższył wynik, tym razem na 3:0 dla Podlasia II, wpędzając gospodarzy w poważne tarapaty. Mimo trudnej sytuacji, MKS zdołał zdobyć honorową bramkę w 74. minucie, dzięki celnemu strzałowi Dawida Siwińskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala.

Goście nie zamierzali jednak zwalniać tempa. W doliczonym czasie gry trafił Daniel Zieliński, ustalając wynik spotkania na 4:1 i przypieczętowując zwycięstwo gości. MKS Małkinia miała swoje momenty w tym spotkaniu, jednak skuteczność i zimna krew zawodników Podlasia II przesądziły o losach meczu.

Małkinianom przyjdzie czekać na pierwsze zwycięstwo w sezonie co najmniej do następnej kolejki. Niestety, czeka ich ciężkie zadanie. 29 września 2024 pojadą do Mińska Mazowieckiego, gdzie zmierzą się z drugą drużyną Mazovii, czyli zespołem liderującym w tabeli.

MKS Małkinia 1:4 Podlasie II Sokołów Podlaski
D. Siwiński 74' - A. Jezierski 50', P. Jaczewski 53', 59', D. Zieliński 90+'

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

Mimo ambitnej gry gospodarzy, to Opia Opinogóra okazała się lepsza w starciu z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Dwa gole Jakuba Letmanowskiego przesądziły o triumfie gości, choć Ostrovia walczyła do końca ibjako pierwsza zdobyła bramkę po rzucie karnym Piotra Zachei.

MKS w kryzysie

21 września 2024, Kacper Jaworowski

MKS Małkinia nie ma argumentów w ostatnim czasie. Braki kadrowe, mała ilość sytuacji, a także dziurawa defensywa skutkuje ostatnim miejscem w tabeli.

Pierwsze punkty małkinian. MKS Małkinia - Naprzód Skórzec 2:2

21 sierpnia 2024, Kacper Jaworowski

Na boisku w Małkini Górnej doszło do pełnego zwrotów akcji meczu. Pomimo prowadzenia gospodarzy 2:0, goście nie poddali się i odrobili straty, doprowadzając do remisu w emocjonującym stylu.