Siedem bramek, hat trick Niemiry. Iskra wygrywa z Santorynem

Dodano: 24 września 2024 08:22, Autor: Kacper Jaworowski

Santoryn Nowinki przegrał u siebie z Iskrą Zaręby Kościelne 3:4 w niezwykle zaciętym spotkaniu. Kibice byli świadkami widowiska pełnego zwrotów akcji, w którym bohaterami okazali się Adam Niemira i Mateusz Puch, a mimo ambitnej walki gospodarzy, goście wywieźli komplet punktów.
W emocjonującym spotkaniu 4. kolejki klasy B, Iskra Zaręby Kościelne pokonała Santoryn Nowinki, zdobywając cenne punkty na wyjeździe. Goście szybko narzucili swoje tempo, a Adam Niemira zdominował spotkanie, strzelając trzy bramki.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie, a obie drużyny starały się rozgrywać piłkę i budować akcje ofensywne. Jednak to goście z Zarąb Kościelnych przejęli inicjatywę, co szybko przełożyło się na wynik. Pierwszy cios zadali w 24. minucie, kiedy to Adam Niemira otworzył wynik spotkania.

Sześć minut później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Santoryn próbował odpowiedzieć, ale jego ataki były skutecznie neutralizowane przez obronę gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 i wydawało się, że Iskra ma mecz pod kontrolą.

Po zmianie stron gospodarze wyszli na boisko zmotywowani do odrobienia strat. Już w 49. minucie udało im się zdobyć kontaktowego gola. Wołodymyr Łewycki skutecznie uderzył, wyprowadzając swoją drużynę na właściwe tory. Gol dodał energii Santorynowi, który coraz odważniej atakował bramkę zarębian.

Jednak to Iskra ponownie zwiększyła przewagę w 70. minucie, kiedy Niemira skompletował hat tricka, zdobywając swoją trzecią bramkę w meczu. Cios nie załamał jednak gospodarzy, którzy walczyli do końca. W 80. minucie wydawało się, że losy spotkania zostały przesądzone, gdy Mateusz Puch podwyższył na 4:1 dla gości. Mimo tego Santoryn nie zamierzał się poddawać i do końca spotkania dążył do wyrównania.

Gospodarze pokazali, że ambicja w nich buzuje. Adrian Jarząbek dwukrotnie trafił do siatki - najpierw w 83. minucie, a następnie doliczonym czasie gry, w 93. minucie, stawiając gości pod ogromną presją w ostatnich chwilach spotkania. Mimo to Iskra zdołała utrzymać przewagę do końcowego gwizdka.

Mecz zakończył się wygraną Iskry Zaręby Kościelne, ale Santoryn Nowinki pokazał wielką ambicję, walcząc do samego końca. Adam Niemira z trzema trafieniami był kluczowym zawodnikiem Iskry.

Kolejny mecz zarębianie rozegrają u siebie. Do Zarąb Kościelnych przyjedzie Rywal Ruchna, który zajmuje 5. miejsce w tabeli, a ostatnio wygrał z ŁDK II, wynikiem 3:0. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 29 września 2024 o godz. 15:00.

Santoryn Nowinki 3:4 Iskra Zaręby Kościelne
W. Łewycki 49', A. Jarząbek 83', 93' - A. Niemira 24', 30', 70', M. Puch 80'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pixabay/Robo Michalec

W niedzielnym spotkaniu GKS Andrzejewo pokonało Błękitnych Stoczek, choć początek meczu nie zwiastował sukcesu gospodarzy. Nie brakowało emocji, kartek i walki do ostatniego gwizdka. GKS, mimo gry w osłabieniu przez większość spotkania, odwrócił losy meczu i zwyciężył 2:1.

Iskra walczy do końca

21 września 2024, Kacper Jaworowski

Po wygranej z Błękitnymi, Iskra stoczyła bój do ostatniej sekundy z ŁDK II. Niestety nie udało odnieść się zwycięstwa, ale na boisku było prawdziwe piłkarskie show.

GKS Andrzejewo, Iskra Zaręby Kościelne i MKS Małkinia rozpoczynają pucharowe granie

4 sierpnia 2024, OZPN Siedlce, red. Kacper Jaworowski

Piłkarskie kluby występujące w rozgrywkach w okręgu siedleckim już rozpoczęły sezon, od zmagań w Okręgowym Pucharze Polski. GKS Andrzejewo, Iskra Zaręby Kościelne i MKS Małkinia będą grały dziś, w niedzielne popołudnie. Z kim się zmierzą?