Iskra walczy do końca

Dodano: 21 września 2024 06:19, Autor: Kacper Jaworowski

Po wygranej z Błękitnymi, Iskra stoczyła bój do ostatniej sekundy z ŁDK II. Niestety nie udało odnieść się zwycięstwa, ale na boisku było prawdziwe piłkarskie show.
7 września 2024, Iskra Zaręby Kościelne odniosła zasłużone zwycięstwo nad Błękitnymi Stoczek, pokonując rywali 2:1. Mimo, że Iskra grała w roli gospodarza, to mecz odbył się w Stoczku. Zarębianie zdobyli obie bramki w pierwszej połowie, skutecznie kontrolując grę przez większość spotkania. Błękitni zdołali odpowiedzieć dopiero w doliczonym czasie gry, ale ich gol okazał się jedynie honorowym trafieniem.

Iskra szybko objęła prowadzenie. Już w 8. minucie Kacper Bączyk wykończył akcję zespołu, posyłając piłkę do siatki. Gospodarze wyraźnie złapali wiatr w żagle i w 20. minucie podwyższyli wynik na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Adam Niemira, który strzałem zaskoczył bramkarza Błękitnych. Iskra kontrolowała przebieg meczu, skutecznie broniąc się przed atakami Błękitnych, którzy przez większość czasu nie byli w stanie zagrozić bramce gospodarzy.

Dopiero w doliczonym czasie gry, w 91. minucie, Błękitni zdołali strzelić bramkę. Bartosz Nowak znalazł się w odpowiednim miejscu i wykorzystał zamieszanie w polu karnym, zmniejszając straty na 2:1. Gol przyszedł zbyt późno, by goście mogli myśleć o wyrównaniu, a sędzia zakończył mecz chwilę po bramce.

Iskra Zaręby Kościelne 2:1 Błękitni Stoczek
K. Bączyk 8', A. Niemira 20' - B. Nowak 90+1'

W niezwykle emocjonującym meczu, ŁDK II Łosice pokonał Iskrę Zaręby Kościelne 4:3, zapewniając sobie zwycięstwo w samej końcówce. Spotkanie obfitowało w bramki i zwroty akcji, trzymając kibiców w napięciu do ostatnich minut. Bohaterem gospodarzy został Adrian Chraniuk, który w 89. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, dając swojej drużynie upragnione trzy punkty.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 4. minucie Adam Niemira wyprowadził Iskrę na prowadzenie, skutecznie wykańczając szybką akcję swojego zespołu. Jednak ŁDK II szybko odpowiedział. W 12. minucie Kajetan Rosiak doprowadził do wyrównania, zamieniając dokładne podanie na bramkę i ustalając wynik na 1:1. Gospodarze poszli za ciosem i w 32. minucie objęli prowadzenie po golu Łukasza Naumiuka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Iskry i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Po pierwszej połowie ŁDK II Łosice prowadziło 2:1.

Po przerwie Łukasz Naumiuk ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając swoją drugą bramkę w 52. minucie i podwyższając prowadzenie gospodarzy na 3:1. Jednak Iskra nie zamierzała się poddawać. W 61. minucie Paweł Kubat zdobył kontaktowego gola, a 13 minut później, w 74. minucie, Adam Niemira strzelił swoją drugą bramkę w meczu, wyrównując na 3:3. Końcówka meczu przyniosła ogromne emocje. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 89. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu w polu karnym. Adrian Chraniuk pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał bramkarza Iskry, ustalając wynik na 4:3 dla ŁDK II Łosice.

Spotkanie było pełne napięcia, a oba zespoły walczyły do samego końca. Ostatecznie ŁDK II Łosice wyszło zwycięsko z tego starcia, zdobywając decydującą bramkę z rzutu karnego i zapisując na swoim koncie cenne trzy punkty. Okazja na trzy punkty dla zarębian przyjdzie w niedzielę, 22 września 2024, gdy zmierzą się na wyjeździe z Santorynem Nowinki.

ŁDK II Łosice 4:3 Iskra Zaręby Kościelne
K. Rosiak 12', Ł. Naumiuk 32', 52', A. Chraniuk 89' (k) - A. Niemira 4', 74', P. Kubat 61'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pixabay

MKS Małkinia nie ma argumentów w ostatnim czasie. Braki kadrowe, mała ilość sytuacji, a także dziurawa defensywa skutkuje ostatnim miejscem w tabeli.

Dwa mecze, dwa zwycięstwa. Teraz trudny rywal przed Ostrovią

Dwie ostatnie kolejki przyniosły piłkarzom Ostrovii Ostrów Mazowiecka 6. pubktów, po zwycięstwach nad Konopianką Konopki i Wkrą Radzanów. Jak będzie przeciwko Opii Opinogóra?

Podwójne złoto na Mistrzostwach Mazowsza

19 września 2024, MKS Ostrowianka, red. Kacper Jaworowski

Zawodniczki Ostrowianki zdobyły dwa medale, oba w kolorze złotym. Kolejne zmagania już w ten weekend, na Mistrzostwach Polski do lat 16. w Białymstoku