Fajerwerki na boisku i poza nim. MKS Ciechanów pewnie wygrywa z Ostrovią

Dodano: 29 września 2024 06:01, Autor: Kacper Jaworowski

Na sztucznej murawie w Ciechanowie piłkarze MKS-u pokazali swoją dominację, wygrywając z Ostrovią 4:0. To pierwsze zwycięstwo ciechanowian pod wodzą nowego trenera, Adama Sosnowskiego.
Mecz, który odbył się na stadionie przy ul. 3 Maja w Ciechanowie, był wyjątkowy nie tylko ze względu na sztuczną murawę, ale także oprawę fajerwerków, które rozbłysły nad stadionem po przerwie. Był to pierwszy mecz gospodarzy bez trenera Łukasza Barankiewicza, którego rolę przejął były kapitan drużyny, Adam Sosnowski.

Gospodarze od początku narzucili swoje tempo. Już w 9. minucie wynik otworzył Kacper Majewski, który głową wykończył precyzyjne dośrodkowanie Bartosza Goździewskiego z prawej strony. Choć młody skrzydłowy po strzale nieszczęśliwie zderzył się ze słupkiem i przez chwilę nie podnosił się z murawy, ostatecznie wstał, uniósł ręce w geście triumfu i cieszył się z otwarcia wyniku.

Ostrovia starała się odpowiadać kontratakami, jednak defensywa MKS-u była dobrze zorganizowana. W 38. minucie Patryk Tosik popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego, które trafiło w okienko bramki ostrowian, podwyższając wynik na 2:0. Niestety dla piłkarzy Roberta Wilczewskiego, zaledwie trzy minuty później, w 41. minucie, stoper drużyny Łukasz Wodzyński, po składnej akcji całego zespołu, strzelił trzeciego gola, praktycznie zamykając losy spotkania przed przerwą.

Druga połowa była nieco spokojniejsza, choć ciechanowianie nadal kontrolowali przebieg gry. Ostrovia próbowała kreować sytuacje, ale bezskutecznie. Im bliżej końca spotkania, tym bardziej goście byli pogodzeni z porażką. W końcówce meczu rezerwowy Michał Wdowiński zdobył czwartego gola, ustalając wynik na 4:0 w 83. minucie po szybkiej kontrze.

MKS Ciechanów odniósł zwycięstwo rozbijając Ostrovię w efektownym stylu. Nowy trener może być zadowolony z postawy swojego zespołu, który zdominował "Żółto-zielonych" na każdym polu.

Kolejny mecz ostrowianie rozegrają na własnym boisku z Mazurem Ojrzeń, czyli drużyną, która jest autsajderem ligi i do tej pory nie zdobyła choćby punktu. To będzie dobra okazja, aby powiększyć dotychczasowy dorobek. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 października 2024 o godz. 11:00, i będzie jednym z dwóch meczów, które rozpoczną 9. kolejkę ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej.

MKS Ciechanów 4:0 Ostrovia Ostrów Mazowiecka
K. Majewski 9', P. Tosik 38', Ł. Wodzyński 41', M. Wdowiński 83'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Znakomity występ Ostrovii Ostrów Mazowiecka w meczu z MUKS-em Tomaszów Mazowiecki zakończył się wygraną 5:0. Samobójcza bramka otworzyła worek z bramkami, a gole Karoliny Piaseckiej były kluczowe. Świetna forma całej drużyny zapewniła bezproblemowe zwycięstwo.

Dublet Letmanowskiego daje Opii zwycięstwo nad Ostrovią

22 września 2024, Kacper Jaworowski

Mimo ambitnej gry gospodarzy, to Opia Opinogóra okazała się lepsza w starciu z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Dwa gole Jakuba Letmanowskiego przesądziły o triumfie gości, choć Ostrovia walczyła do końca ibjako pierwsza zdobyła bramkę po rzucie karnym Piotra Zachei.

Dwa mecze, dwa zwycięstwa. Teraz trudny rywal przed Ostrovią

21 września 2024, Kacper Jaworowski

Dwie ostatnie kolejki przyniosły piłkarzom Ostrovii Ostrów Mazowiecka 6. pubktów, po zwycięstwach nad Konopianką Konopki i Wkrą Radzanów. Jak będzie przeciwko Opii Opinogóra?