Rywal Ruchna wygrywa z Iskrą po hat tricku Mieszały

Dodano: 1 października 2024 06:02, Autor: Kacper Jaworowski

Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, Iskra Zaręby Kościelne uległa Rywalowi Ruchna 2:5. Maciej Mieszało poprowadził gości do zwycięstwa, zdobywając trzy bramki, w tym decydujące trafienia w końcówce meczu.
Sobotnie popołudnie, 28 września 2024, rozpoczęło zmagania w ramach 5. kolejki siedleckiej klasy B. W pierwszym meczu spotkały się drużyny Iskry Zaręby Kościelne i Rywala Ruchna. Spotkanie, ze względu na problemu infrastrukturalne, zostało rozegrane w Małkini Górnej, na obiekcie, na którym gra MKS Małkinia.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dynamicznie, a obie drużyny próbowały narzucić swoje tempo. W 37. minucie to Rywal Ruchna wyszedł na prowadzenie za sprawą Macieja Mieszało, który otworzył wynik spotkania. Gospodarze jednak zdołali szybko odpowiedzieć - tuż przed przerwą, w 44. minucie, Adam Niemira wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu 1:1. Do szatni obie drużyny schodziły z równym rezultatem, co zapowiadało zaciętą drugą połowę.

Po przerwie goście z Ruchny ruszyli z ofensywą, a Maciej Mieszało ponownie wpisał się na listę strzelców w 59. minucie, tym razem po skutecznym wykonaniu rzutu karnego. Chwilę później, w 63. minucie, Mateusz Kowalczyk podwyższył prowadzenie Rywala na 3:1, co wyraźnie wybiło piłkarzy Iskry z rytmu. Zarębianie próbowali wrócić do gry i w 71. minucie Kacper Bączyk strzelił kontaktową bramkę na 2:3, dając nadzieję kibicom gospodarzy na korzystny rezultat. Jednak końcówka spotkania należała już do Rywala. W 81. minucie Maciej Mieszało skompletował hat tricka, podnosząc wynik na 4:2. Tuż przed końcem meczu Iskra miała okazję, by zmniejszyć porażkę, ponieważ sędzia pokazał na "wapno". Niestety rzutu karnego nie udało się wykorzystać. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. Michał Gryglas przypieczętował zwycięstwo Rywala, ustalając wynik na 5:2.

Mimo ambitnej postawy Iskry, Rywal Ruchna wykazał się większą skutecznością, zwłaszcza w drugiej połowie, i zasłużenie odniósł zwycięstwo. W tym sezonie nie można zaprzeczyć, że w meczach Iskry dużo się dzieje.

W następnej kolejce szykuje się naprawdę dobry mecz. Iskra wybierze się na niedaleki wyjazd, do Andrzejewa, gdzie zmierzy się z liderem tabeli, lokalnym GKS-em.

Iskra Zaręby Kościelne 2:5 Rywal Ruchna
A. Niemira 44' (k), K. Bączyk 71' - M. Mieszało 37', 59' (k), 81', M. Kowalczyk 63', M. Gryglas 90+'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Iskra Zaręby Kościelne

Santoryn Nowinki przegrał u siebie z Iskrą Zaręby Kościelne 3:4 w niezwykle zaciętym spotkaniu. Kibice byli świadkami widowiska pełnego zwrotów akcji, w którym bohaterami okazali się Adam Niemira i Mateusz Puch, a mimo ambitnej walki gospodarzy, goście wywieźli komplet punktów.

Iskra walczy do końca

21 września 2024, Kacper Jaworowski

Po wygranej z Błękitnymi, Iskra stoczyła bój do ostatniej sekundy z ŁDK II. Niestety nie udało odnieść się zwycięstwa, ale na boisku było prawdziwe piłkarskie show.

GKS Andrzejewo, Iskra Zaręby Kościelne i MKS Małkinia rozpoczynają pucharowe granie

4 sierpnia 2024, OZPN Siedlce, red. Kacper Jaworowski

Piłkarskie kluby występujące w rozgrywkach w okręgu siedleckim już rozpoczęły sezon, od zmagań w Okręgowym Pucharze Polski. GKS Andrzejewo, Iskra Zaręby Kościelne i MKS Małkinia będą grały dziś, w niedzielne popołudnie. Z kim się zmierzą?