Iskra bez zimnej krwi, GKS bezlitosny. Jednostronny mecz derbowy (zdjęcia)

Dodano: 10 października 2024 06:07, Autor: Kacper Jaworowski

Drużyna GKS Andrzejewo nie pozostawiła złudzeń, pokonując Iskrę Zaręby Kościelne 6:0. Choć Iskra miała swoje szanse, zabrakło jej doświadczenia, skuteczności, a także szczelniejszej obrony.
6. kolejka siedleckiej klasy B, przyniosła derbowy pojedynek w Andrzejewie. Rozpędzeni gospodarze, zmierzyli się z drużyną Iskry Zaręby Kościelne.

Spotkanie rozpoczęło się ostro. Nie minęło pięć minut, a na koncie podopiecznych Łukasza Kamińskiego były już dwie żółte kartki. Z biegiem czasu gospodarze przejęli inicjatywę. Pierwszą bramkę zdobył Andrzej Piwoński w 25. minucie, wyprowadzając GKS na prowadzenie po skutecznym strzale. Jeszcze przed przerwą, w 35. minucie, Dominik Kraszewski podwyższył wynik na 2:0, uderzając z boku pola karnego.

Po zmianie stron GKS nie zamierzał zwalniać tempa. Już w 48. minucie Kacper Praski wpisał się na listę strzelców po dobrej akcji. Iskra szarpała, jednak w ich atakach czegoś brakowało. Pięć minut później Praski ponownie pokonał bramkarza gości, podwyższając wynik na 4:0. Iskra ciągle starała się odpowiedzieć, ale mimo kilku obiecujących sytuacji brakowało precyzji i spokoju pod bramką rywali.

GKS kontrolował przebieg meczu i w 67. minucie Piwoński strzelił swoją drugą bramkę, ustalając praktycznie losy spotkania. Ostatnie słowo należało jednak do Adriana Kraszewskiego, który w 83. minucie ustalił wynik na 6:0 po precyzyjnym strzale.

Mimo wysokiej porażki, Iskra pokazała momenty dobrej gry, lecz brak skuteczności i doświadczenia w decydujących momentach nie pozwolił im na zdobycie choćby honorowego trafienia. GKS Andrzejewo z kolei udowodnił swoją klasę i zasłużenie sięgnął po trzy punkty, umacniając się na czele tabeli.

W przyszłej kolejce GKS zagra z Rywalem Ruchna na wyjeździe, który zajmuje 3. miejsce w tabeli. Mecz zostanie rozegrany 12 października br., o godz. 14:00 Rywal to niedawny przeciwnik zarębian, kluby mierzyły się ze sobą w 5. kolejce.

Iskra natomiast zagra swój mecz z Podlasiem III Sokołów Podlaski, czyli sąsiadem w tabeli. W tej kolejce trzecia drużyna Podlasia stoczyła wyrównany pojedynek z ŁDK II Łosice, który zakończył się zwycięstwem łosiczan dopiero w doliczonym czasie gry. Mecz zostanie rozegrany 13 października 2024, o godz. 15:00.

GKS Andrzejewo 6:0 Iskra Zaręby Kościelne
A. Piwoński 28', 67', D. Kraszewski 35', K. Praski 48', 53', A. Kraszewski 83'

Jedyna bramka Jakuba Wyrzykowskiego zapewniła ŁDK II Łosice trzy punkty w meczu z GKS Andrzejewo. Pomimo wyrównanej gry, to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej odsłonie spotkania.

Rywal Ruchna wygrywa z Iskrą po hat tricku Mieszały

Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, Iskra Zaręby Kościelne uległa Rywalowi Ruchna 2:5. Maciej Mieszało poprowadził gości do zwycięstwa, zdobywając trzy bramki, w tym decydujące trafienia w końcówce meczu.

Siedem bramek, hat trick Niemiry. Iskra wygrywa z Santorynem

24 września 2024, Kacper Jaworowski

Santoryn Nowinki przegrał u siebie z Iskrą Zaręby Kościelne 3:4 w niezwykle zaciętym spotkaniu. Kibice byli świadkami widowiska pełnego zwrotów akcji, w którym bohaterami okazali się Adam Niemira i Mateusz Puch, a mimo ambitnej walki gospodarzy, goście wywieźli komplet punktów.