Świt nad Wąsewem

Dodano: 15 października 2024 20:29, Autor: Kacper Jaworowski

W starciu dwóch wyrównanych drużyn Świt Baranowo okazał się lepszy od KS Wąsewo, wygrywając 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Bieńkowski, Paweł Dziekoński i Kamil Gacioch. Dla gości trafił Hubert Soporek oraz Łukasz Ambroziak.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, co odzwierciedlał wynik do przerwy. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Grzegorza Bieńkowskiego, który skutecznie wykończył akcję. Wąsewianie jednak nie pozostali dłużni i wyrównali dzięki Hubertowi Soporkowi, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wynik 1:1 po pierwszej części gry zapowiadał zaciętą rywalizację w drugiej odsłonie.

Po przerwie Świt Baranowo udowodnił swoją dominację. Gospodarze grali zespołowo i wykazywali się większą determinacją. Bramki zdobyli Paweł Dziekoński oraz Kamil Gacioch, którzy zapewnili swojej drużynie prowadzenie. KS Wąsewo zdołał odpowiedzieć jeszcze trafieniem Łukasza Ambroziaka, ale to nie wystarczyło, by wyrwać punkty gospodarzom.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a Świt Baranowo zasłużenie cieszył się z wygranej. To drugie zwycięstwo z rzędu drużyny Świtu. Wąsewa była to czwarta porażka w sezonie, co z pewnością nie napawa optymizmem przed zbliżającymi się derbami z rezerwami Ostrovii, które odbędą się 20 października 2024 o godz. 11:00, na stadionie w Wąsewie.

Świt Baranowo 3:2 KS Wąsewo
G. Bieńkowski, P. Dziekoński, K. Gacioch - H. Soporek (k), Ł. Ambroziak

Zdjęcie poglądowe. Źródło: KS Wąsewo/Piotr Pieńkowski

W minioną sobotę na stadionie w Wąsewie odbył się pełen emocji i niespodziewanych zwrotów akcji mecz pomiędzy miejscowym KS Wąsewo a drużyną Krzyniak Krzywonoga Mała. Kibice mogli oglądać aż osiem bramek, strzelonych przez zawodników obu drużyn.

KS Wąsewo rozbite aż 8:0

1 października 2024, Kacper Jaworowski

Prawdziwy pokaz siły MKS-u II Przasnysz. Gospodarze rozgromili KS Wąsewo 8:0, a ich bilans bramkowy w sezonie wynosi już 33 strzelonych przy tylko 3 straconych bramkach.

Trzy punkty dopisane, ale okupione kontuzją bramkarza

26 września 2024, KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Kontuzja bramkarza nie przeszkodziła w zwycięstwie. KS Wąsewo, mimo przeciwności losu, pokonał Nadnarwiankę II Pułtusk 2:1, zdobywając cenne punkty w walce o ligowe podium.