Skuteczność Paca kluczem do zwycięstwa

Dodano: 22 października 2024 06:03, Autor: Kacper Jaworowski

Po wyrównanej pierwszej połowie, GKS Andrzejewo przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej części gry, wygrywając 3:1 z Santorynem Nowinki. Dwa gole zdobył Piotr Pac, który poprowadził gości do triumfu.
W niedzielne popołudnie, 20 października 2024, na boisku w Jadowie, odbył się mecz 8. kolejki klasy B, gr. Siedlce I, w którym Santoryn Nowinki podejmował GKS Andrzejewo. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 17:00, a obie drużyny od pierwszych minut zaprezentowały intensywną grę.

Już w pierwszej połowie kibice zobaczyli ciekawe sytuacje podbramkowe. W 30. minucie GKS objął prowadzenie, dzięki Patrykowi Kraszewskiemu, który nie dał bramkarzowi Santorynu większych szans. Gospodarze jednak nie pozostali dłużni - zaledwie siedem minut później, w 37. minucie, Sylwester Żaboklicki wyrównał wynik po strzale, który zaskoczył defensywę gości. Do przerwy na tablicy widniał remis 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando gości. W 52. minucie Piotr Pac wykorzystał zamieszanie w polu karnym Santorynu i strzelił gola, ponownie wyprowadzając andrzejewian na prowadzenie. Siedem minut później, w 59. minucie, Pac po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem pewnie egzekwując rzut karny. Pomimo starań gospodarzy, którzy próbowali odrobić straty, wynik nie uległ już zmianie.

Ostatecznie GKS Andrzejewo pokonał Santoryn Nowinki 3:1, notując ważne zwycięstwo na wyjeździe i trzy cenne punkty do ligowej tabeli. Dzięki temu piłkarze Łukasza Kamińskiego umocnili się na czele tabeli. W sobotę, 26 października 2024, czeka ich domowy bój z Podlasiem III, które przegrało ostatni mecz wynikiem 0:9 z Rywalem Ruchna. Początek spotkania o godz. 15:30.

Santoryn Nowinki 1:3 GKS Andrzejewo
S. Żaboklicki 37' - P. Kraszewski 30', P. Pac 52', 59' (k)

Zdjęcie poglądowe. Źródło: GKS Andrzejewo

Choć Rywal prowadził do przerwy po trafieniu Michała Gryglasa, GKS Andrzejewo zdominował drugą połowę i ostatecznie zwyciężył 3:1. Bramki Kraszewskiego, Niemiry i Piwońskiego zapewniły gościom trzy punkty.

Iskra bez zimnej krwi, GKS bezlitosny. Jednostronny mecz derbowy (zdjęcia)

10 października 2024, Kacper Jaworowski

Drużyna GKS Andrzejewo nie pozostawiła złudzeń, pokonując Iskrę Zaręby Kościelne 6:0. Choć Iskra miała swoje szanse, zabrakło jej doświadczenia, skuteczności, a także szczelniejszej obrony.

Potknięcie andrzejewian. GKS minimalnie przegrał z ŁDK II

1 października 2024, Kacper Jaworowski

Jedyna bramka Jakuba Wyrzykowskiego zapewniła ŁDK II Łosice trzy punkty w meczu z GKS Andrzejewo. Pomimo wyrównanej gry, to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej odsłonie spotkania.