Wsparcie kibiców nie wystarczyło. Zacięty pojedynek zakończony zwycięstwem Jabłonianki

Dodano: 3 czerwca 2024 18:45, Autor: Kacper Jaworowski

Emocjonujący mecz na stadionie w Jabłonnie Lackiej przyniósł zwycięstwo gospodarzom, którzy pokonali MKS Małkinię 3:2 po pełnym zwrotów akcji spotkaniu. Na mecz udała się spora grupa kibiców MKS-u.
Piłkarze Rafała Marcyniuka udali się na niedaleki wyjazd do sąsiedniego powiatu, gdzie w Jabłonnie Lackiej, zmierzyli się z lokalną Jabłonianką, przy wsparciu dużej rzeszy swoich kibiców. Spotkanie odbyło się 2 czerwca 2024, w ramach 27. kolejki ligi okręgowej, gr. Siedlce.

Już od pierwszych minut meczu było widać, że obie drużyny są zdeterminowane, aby zdobyć trzy punkty. Jabłonianka szybko narzuciła swoje tempo gry, co przyniosło efekt w 11. minucie. Sylwester Niewiadomski nie zmarnował nadarzającej się okazji i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Goście z Małkini nie pozostali dłużni i podjęli walkę o wyrównanie. Udało im się to tuż przed przerwą, w 44. minucie, kiedy to Wiktor Złotkowski zdobył bramkę, doprowadzając do remisu 1:1.

Po zmianie stron, gra nabrała jeszcze większego tempa. W 59. minucie, Jacek Toczyski ponownie wyprowadził Jabłoniankę na prowadzenie, wykorzystując świetne podanie od kolegi z drużyny. Kilka minut później, w 68. minucie, Maciej Michalczuk podwyższył wynik na 3:1, co wydawało się zapewnić gospodarzom komfortową przewagę.

Jednak MKS nie zamierzał się poddawać. Goście naciskali i walczyli do samego końca. Ich determinacja została nagrodzona w doliczonym czasie gry. W 91. minucie Mateusz Puścian zdobył bramkę, zmniejszając stratę do jednego gola. Niestety, mimo usilnych starań zabrakło czasu, by wyrównać wynik. Mecz zakończył się zwycięstwem Jabłonianki Jabłonna Lacka 3:2. Obie drużyny pokazały wielkie zaangażowanie i waleczność, a kibice - których z Małkini przyjechało sporo - mogli cieszyć się emocjonującym widowiskiem do ostatniego gwizdka.

W nastepnej kolejce małkinianie zagrają u siebie z Sępem Żelechów, czyli sąsiadem z tabeli. Żelechowianie przegrali swój ostatni mecz z Podlasiem II Sokołów Podlaski, który również miał emocjonujący przebieg - w meczu padło 7 bramek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca 2024 o godz. 16:00.

Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:2 MKS Małkinia
S. Niewiadomski 11', J. Toczyski 59', M. Michalczuk 68' - W. Złotkowski 44', M. Puścian 90+1'

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

Jastrząb Żeliszew pokonał MKS Małkinia w emocjonującym meczu, zdobywając pięć bramek. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a po końcowym gwizdku mogli cieszyć się zwycięstwem 5:2.

MKS szaleje w ofensywie

24 maja 2024, Kacper Jaworowski

Najpierw małkinianie wygrali na wyjeździe z Kolektywem Oleśnica strzelając pięć bramek, by w następnej kolejce wygrać u siebie z Podlasiem II Sokołów Podlaski. W spotkaniu padło aż 10 bramek!

W Małkini "ósemka"

24 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

Aż osiem goli mogli podziwiać kibice na stadionie w Małkini Górnej. Hat trickiem popisał się Michał Zawistowski.